Blog

Šilumos siurbliai jūsų namams

Šilumos siurbliai turi daug privalumų jūsų namams. Siurbiant šilumą sunaudojama mažiau elektros energijos, palyginti su tuo atveju, kai elektra naudojama tik kaip priemonė šilumai konvertuoti. Vasarą ciklą galima pakeisti ir įrenginys veikia kaip oro kondicionierius.

Daugeliu atvejų šilumos siurbliai yra puiki investicija. Šilumos siurblių įrengimas paprastai kainuoja brangiau, tačiau galiausiai per metus sutaupote daugiau pinigų, nes jų priežiūra kainuoja kur kas mažiau.  Be to, šilumos siurbliai yra daug saugesni: nereikės jaudintis dėl dujų nuotekio, kuris gali atsirasti šildant namus dujomis.

Šilumos siurbliai tampa vis populiaresni, jų dėka pereisite prie ekologiško gyvenimo ir alternatyvios energijos naudojimo.

Kaip veikia šilumos siurbliai?

Šilumos siurbliai negamina šilumos tiesiogiai, pavyzdžiui kaip krosnis. Vietoj to jie perduoda šilumą iš lauko į patalpas. Šiai sistemai visai nereikia deginti iškastinio kuro. Šilumos siurbliai gali atlikti šį darbą naudodami tik elektros energiją.

Šilumos siurblys yra sistema, sudaryta iš dviejų skirtingų įrenginių. Vienas įrengtas viduje, kitas – lauke. Šiluma paprasčiausiai perduodama tarp šių dviejų įrenginių, dažnai visai nenaudojant oro kanalų.

Šilumos siurblių privalumai:


Kaina

Vienas iš pagrindinių šilumos siurblio privalumų – eksploatacija kainuoja daug mažiau. 

Šilumos siurbliai gali naudoti elektros energiją šilumai perkelti iš vienos vietos į kitą naudojant šaldymo agentą. Tam reikia daug mažiau energijos nei deginant kurą ir bandant tą šilumą panaudoti. Be to, elektra yra energijos šaltinis, kurio gamyba kasmet tampa vis efektyvesnė dėl atsinaujinančios energijos infrastruktūros. Sutaupytos lėšos, kai kuriais atvejais, gali perpus sumažinti jūsų sąskaitas už šildymą!

Saugumas

Bet koks dujinis prietaisas gali atsitiktinai išmesti anglies monoksidą į jūsų namus. Tai nedidelė tikimybė, tačiau turite išlikti budrūs. Šilumos siurblys padeda išvengti visų šių rūpesčių, nes jam negresia dujų nuotėkis.

Priežiūra​

Šilumos siurbliams reikia mažiau priežiūros nei kurą deginančioms šildymo sistemoms. Reguliariai, kartą per metus, reikia patikrinti tam tikras sistemos detales, o tai nesunkiai galite atlikti patys. Kita vertus, profesionalus montuotojas turi tikrinti kas trejus ar penkerius metus.

Anglies dioksido išmetimo mažinimas​

Šilumos siurblio sistema mažina anglies dioksido išmetimą, be to, ji efektyviai konvertuoja energiją į šilumą.

Aušinimas​

Šiltuoju metų laiku šilumos siurbliai gali pakeisti procesą, todėl veikia kaip oro kondicionierius. Šilumos siurblius oras-oras vasarą galima patogiai perjungti į vėsinimo režimą.

Ilgas tarnavimo laikas​

Šilumos siurblių tarnavimo laikas yra gana ilgas – iki 50 metų, tačiau vidutinis tarnavimo laikas yra maždaug 14–15 metų. Nepaisant šių skaičių, šilumos siurbliai yra itin patikimas ir pastovus šilumos šaltinis.

Geresnė patalpų oro kokybė​

Dauguma šilumos siurblių užtikrina oro srautą ir oro sausinimą su galimybe pridėti patobulintą filtravimo sistemą, kuri išvalys jūsų namuose cirkuliuojantį orą nuo patalpų teršalų, dulkių, žiedadulkių ir kitų alergenų.

Naudojant šilumos siurblį galima išvengti ir nemalonių temperatūros šuolių, kai namai greitai užšyla arba jaučiamas ryškus temperatūrų skirtumas skirtingose patalpose. Tinkamai parinkus šildymo įrangos nustatymus, visuose namuose užtikrinama tolygi komfortiška temperatūra.

Šilumos siurblių tipai​:

Oras-oras​

Prekyboje galima rasti keletą skirtingų šilumos siurblių rūšių, tačiau jų visų veikimo principas tas pats, o esminis skirtumas – iš kur šiluma paimama ir kur atiduodama. Šilumos siurbliai oras-oras energiją paima iš lauko oro, priklausomai nuo sezono sušildo arba atvėsina ir per ventiliatorių išpučia į patalpas, oras-vanduo taip pat energiją gauna iš lauko oro, tačiau sugeneruotą šilumą perduoda į grindų ar radiatorių vandeninę šildymo sistemą.

Oras-vanduo​

Šilumos siurblius oras-vanduo paprastai sudaro išoriniai ir vidiniai blokai, montuojami atitinkamai lauke ir namų viduje. Idealiu atveju pakanka pragręžti sieną, kad siurblys būtų sumontuotas.

Pasirinkus namo šildymą su šilumos siurbliu oras-vanduo, palengvėja ir šildymo sistemos valdymas – šildymas namuose įjungiamas vieno mygtuko paspaudimu, lengvai galima reguliuoti norimą patalpų temperatūrą.

NØRDIS šilumos siurbliai​

Pats ekonomiškiausias būdas šildytis su šilumos siurbliu oras-vanduo yra nustatyti jį veikti pagal lauko temperatūrą, kartu naudojant patalpos termostatą. Tuomet šilumos siurblys reaguoja į lauko temperatūros svyravimus ir koreguoja tiekiamo vandens į sistemą temperatūrą tam, kad namuose būtų užtikrinamas norimas komfortas pačiomis mažiausiomis sąnaudomis. Pavyzdžiui, NØRDIS šilumos siurbliai turi iš anksto suprogramuotas temperatūrines kreives. Jei numatytosios kreivės netinka, reikiamą galima suprogramuoti pagal individualius poreikius.

Šilumos siurbliai NØRDIS nesunkiai integruojami į senas šildymo sistemas. Be to, jie yra draugiški aplinkai – šilumos siurbliai neišskiria jokių teršalų. Jei namuose naudojama žalioji elektros energija, toks šildymo būdas yra ne tik efektyvus, bet ir tvarus. Turint omenyje, kad Lietuvoje šildymo sezonas neretai trunka 5-6 mėnesius, naujesnės šildymo technologijos padeda ir taupyti, ir gyventi ekologiškiau.

Pakeisti turimus šilumos gamybos įrenginius, naudojančius iškastinį kurą (gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą, akmens anglį, durpių briketus ir kt.) į šilumos siurblius ar biokuro katilus skatina ir Aplinkos projektų valdymo agentūros parama. Į kompensaciją pretenduoja namų, baigtų statyti ir įregistruotų ne mažiau kaip prieš 5 metus, savininkai.

Paramos šilumos siurblių keitimui

Didelis privalumas yra tai, kad aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) dažnai suteikia paramas įsigijant naujus šilumos siurblius. Paramos dažniausiai būna skiriamos atnaujinti senus neefektyvius šilumos šaltinius ir pakeisti juos naujais, efektyvesniais šilumą gaminančiais šaltiniais.

Daugiau apie paramas galite sužinoti paspaudę čia: https://ekokaitra.lt/paramos/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *